• 7/24 Destek Hattı 0 506 055 52 52
sanal vitamin

Vitaminler ve Minareller

Yaşamımız boyunca saglikli ve zinde bir vücut için vitamin ve mineraller hakkında kısa bilgiler. Vitamin ve minerallerin sağlık, zindelik ve canlılık açısından önemi tartışılmaz. Yeterli miktarda alımı, yaşımıza bakmaksızın iyi görünmek, kendinizi iyi hissetmek ve yaşamın tadını çıkarmamıza yardımcı olur! Minimum vitamin ve mineral alımını sağlamak için her gün en az beş porsiyon meyve ve sebze yememiz önerilir. Bununla birlikte, bir ilave diyet programı da vücut sağlığımızı korumaya yardımcı olur.
A Vitamini Sağlıklı gözler, ciltler ve büyüme için çok önemlidir. Ayrıca önemli bir antioksidan ve bağışıklık sistemi bileşenidir.
Biyotin Protein, yağ ve karbonhidrat metabolizmasına katılır ve antikor üretiminde yardımcı rol oynar.
Tiamin (B1 vitamini) Gıdalardan enerji üretmeye yardımcı olur ve sinir ve sindirim sistemini korumaya katılır.
Riboflavin (Vitamin B2) Gıdalardan enerji salınması için gereklidir ve vücut dokularının üretimi ve onarımı ile antikorların oluşumunda rol oynar. Niasin Besin, beyin fonksiyonu ve sağlıklı ciltten enerji üretimi için gereklidir.
Pantotenik Asit (Vitamin B5) Enerji üretimi ve yağ metabolizmasında yer alır. Sağlıklı cilt ve saçları korumaya yardımcı olur. Beyin ve sinir fonksiyonları için gereklidir. Steroid üretimi ile uğraşmak. B6 Vitamini Sağlıklı cilt, sinirler ve kasları korumaya yardımcı olur. Antikorların ve hormonların üretiminde yardımcı olur.
Folasin (Folik Asit) Kırmızı kan hücresi üretimi, yeni hücre büyümesi, beynin erken gelişimi, sinirler ve enerji üretimi için gereklidir.
B12 Vitamini Kırmızı kan hücrelerinin oluşması ve sağlıklı bir sinir sisteminin korunması için gereklidir.
C Vitamini Vücudun bağışıklık sistemini destekleyen önemli bir antioksidan vitamin. Demir emiliminde hayati önem taşır ve sağlıklı sakızlar, dişler, deri ve kan damarlarının bakımında rol oynar.
D Vitamini Kalsiyumun emilmesi için gereklidir, bu da kuvvetli kemikler ve dişler için çok önemlidir ve kasların ve sinirlerin en iyi çalışmasını sağlar.
E Vitamini Doku hücrelerini koruyan ve sağlıklı cildi korumaya yardımcı olan önemli bir antioksidandır. Vücudun oksijeni kullanmasına yardımcı olur ve kan ve kan damarları üzerinde faydalı bir etki yapar.
Kalsiyum Normal büyüme ve kemiklerin, dişlerin, sinirlerin ve kasların işleyişi için gereklidir. Diğer önemli roller arasında hormon üretimi, Vitamin B12 absorpsiyonu ve sıvı dengesi, kan pıhtılaşması ve kalp aktivitesinin düzenlenmesi bulunmaktadır.
Magnezyum Kemikler ve kaslar, hücreler ve yumuşak dokularda bulunur. Magnezyum, hücre oluşumu, enerji metabolizması, kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesi, B6 vitamini emilimi ve sinirlerin ve kasların düzgün çalışması için hayati önem taşımaktadır. Yaklaşık 300 enzimi aktiveeder ve düzenler ve kalp fonksiyonu ve dolaşımı için ve kan basıncına karışmak için gereklidir.
Demir Oksijen alınımı ve gıdalardan enerji salınması için ve vücudun bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olması için gereklidir. Vücut demir üretemez, bu yüzden tüm besinleri diyetten gelmelidir.
Çinko Sağlık için önemli bir mineral. Çinkonun% 75'inden fazlası kemiklerde, kaslarda ve cilde konsantre olur. Yaklaşık 200 enzimin işleyişi için yaşamsal önemdedir ve kemik dokusunun oluşumu, doku onarımı, insülin üretimi, karbonhidrat metabolizması ve bağışıklık sistemi ile ilgili mekanizmalara dahil olur.
Description: Vitamin Nedir? Vitaminler Hakkında Genel Bilgiler. Vitaminler ve Özellikleri. Vitaminler ve Faydaları? Title: Sanal Vitamin, En Ucuz Vitamin, Vitamin İlaçları Keys: Vitamin Nedir? Vitaminler Hakkında Genel Bilgiler. Vitaminler ve Özellikleri. Vitaminler ve Faydaları? Başlık : Sağlıklı ve Zinde Bir Yaşam İçin Vitamin ve Mineraller Yaşamımız boyunca saglıklı ve zinde bir yaşam için vitamin ve mineraller hakkında kısa bilgiler.
Vitamin ve minerallerin sağlık, zindelik ve canlılık açısından önemi tartışılmaz. Yeterli miktarda alımı, yaşımıza bakmaksızın iyi görünmek, kendinizi iyi hissetmek ve yaşamın tadını çıkarmamıza yardımcı olur! Minimum vitamin ve mineral alımını sağlamak için her gün en az beş porsiyon meyve ve sebze yememiz önerilir. Bununla birlikte, bir ilave diyet programı da vücut sağlığımızı korumaya yardımcı olur.
A Vitamini Sağlıklı gözler, ciltler ve büyüme için çok önemlidir. Ayrıca önemli bir antioksidan ve bağışıklık sistemi bileşenidir. Biyotin Protein, yağ ve karbonhidrat metabolizmasına katılır ve antikor üretiminde yardımcı rol oynar. Tiamin (B1 vitamini) Gıdalardan enerji üretmeye yardımcı olur ve sinir ve sindirim sistemini korumaya katılır. Riboflavin (Vitamin B2) Gıdalardan enerji salınması için gereklidir ve vücut dokularının üretimi ve onarımı ile antikorların oluşumunda rol oynar. Niasin Besin, beyin fonksiyonu ve sağlıklı ciltten enerji üretimi için gereklidir.
Pantotenik Asit (Vitamin B5) Enerji üretimi ve yağ metabolizmasında yer alır. Sağlıklı cilt ve saçları korumaya yardımcı olur. Beyin ve sinir fonksiyonları için gereklidir. Steroid üretimi ile uğraşmak. B6 Vitamini Sağlıklı cilt, sinirler ve kasları korumaya yardımcı olur. Antikorların ve hormonların üretiminde yardımcı olur. Folasin (Folik Asit) Kırmızı kan hücresi üretimi, yeni hücre büyümesi, beynin erken gelişimi, sinirler ve enerji üretimi için gereklidir.
B12 Vitamini Kırmızı kan hücrelerinin oluşması ve sağlıklı bir sinir sisteminin korunması için gereklidir. C Vitamini Vücudun bağışıklık sistemini destekleyen önemli bir antioksidan vitamin. Demir emiliminde hayati önem taşır ve sağlıklı sakızlar, dişler, deri ve kan damarlarının bakımında rol oynar. D Vitamini Kalsiyumun emilmesi için gereklidir, bu da kuvvetli kemikler ve dişler için çok önemlidir ve kasların ve sinirlerin en iyi çalışmasını sağlar.
E Vitamini Doku hücrelerini koruyan ve sağlıklı cildi korumaya yardımcı olan önemli bir antioksidandır. Vücudun oksijeni kullanmasına yardımcı olur ve kan ve kan damarları üzerinde faydalı bir etki yapar. Kalsiyum Normal büyüme ve kemiklerin, dişlerin, sinirlerin ve kasların işleyişi için gereklidir. Diğer önemli roller arasında hormon üretimi, Vitamin B12 absorpsiyonu ve sıvı dengesi, kan pıhtılaşması ve kalp aktivitesinin düzenlenmesi bulunmaktadır. Magnezyum Kemikler ve kaslar, hücreler ve yumuşak dokularda bulunur. Magnezyum, hücre oluşumu, enerji metabolizması, kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesi, B6 vitamini emilimi ve sinirlerin ve kasların düzgün çalışması için hayati önem taşımaktadır. Yaklaşık 300 enzimi aktive eder ve düzenler ve kalp fonksiyonu ve dolaşımı için ve kan basıncına karışmak için gereklidir.
Demir Oksijen alınımı ve gıdalardan enerji salınması için ve vücudun bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olması için gereklidir. Vücut demir üretemez, bu yüzden tüm besinleri diyetten gelmelidir. Çinko Sağlık için önemli bir mineral. Çinkonun% 75'inden fazlası kemiklerde, kaslarda ve cilde konsantre olur. Yaklaşık 200 enzimin işleyişi için yaşamsal önemdedir ve kemik dokusunun oluşumu, doku onarımı, insülin üretimi, karbonhidrat metabolizması ve bağışıklık sistemi ile ilgili mekanizmalara dahil olur.